Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies (viz Podmínky používání). Cookies jsou nutné pro fungování webu. Rozumím

Aktivní život si žádá kvalitní načerpání sil

Při Védské Meditaci odpočíváte až 5x účinněji než při spánku. Védská Meditace je perfektní řešení naší hektické doby - hodí se pro každého, můžete ji provozovat kdekoliv a její účinky se rychle projeví ve všech oblastech vašeho života. Připojte se k milionům lidí, kteří si svůj život užívají více díky Védské Meditaci.

Jak a kdy se medituje?

Védská meditace se praktikuje 20 minut, ideálně dvakrát denně. Usadíte se pohodlně na židli se zavřenýma očima a necháte své tělo i mysl dokonale odpočinout. Není třeba ani koncentrace ani obzvláštního úsilí, vše je velmi jednoduché, přirozené a příjemné.

Meditovat můžete kdekoli: doma, v práci, na židli, na gauči, v MHD, na záchodě, v čekárně či v restauraci.

Pro koho Védská meditace je?

Ve zkratce - pro všechny. Je určena pro člověka žijícího moderním, aktivním životem a nenajdete v ní žádné náboženské prvky ani tlak na změnu životního stylu či názorů. Slouží čistě k tomu, aby vám dodala potřebný odpočinek a energii na plnohodnotné prožití každého dne.

Meditace je velice praktická, nevadí ani rušné prostředí, ani hluk či přítomnost jiných lidí, proto se vejde i do toho nejnabitějšího rozvrhu.

Meditovat může kdokoli: podnikatelé, manažeři, sekretářky, učitelky, matky v domácnosti, dělníci, důchodci, studenti, zdraví i nemocní. Dokážete-li přemýšlet, dokážete i meditovat.

Proč meditovat?

Během meditace se vaše mysl samovolně zklidní a tělo se ponoří do hlubokého odpočinku, až 5x hlubšího než při spánku. Toto hluboké zklidnění oživuje celý váš organizmus a umožňuje mozku fungovat v úplně jiném režimu, což přináší neuvěřitelné množství fyzických i psychických přínosů.

V čem je Védská meditace jiná než ostatní meditační techniky?

Možná už jste nějakou meditaci zkoušeli. Možná máte pocit, že vám to příliš nešlo, že je to těžké. Nedokázali jste se zklidnit a neměli jste ty pocity, o kterých všichni mluvili. Védská meditace je jiná:

 • mysl a tělo se zklidní automaticky a přirozeně
 • nevyžaduje úsilí ani koncentraci
 • prokazatelně účinná v odbourávání stresu
 • účinky jsou cítit okamžitě, často již po 1. meditaci
 • na světě ji praktikují miliony lidí.
 • zlepšuje fyzické i psychické zdraví
 • není třeba klid ani samota
 • sedíte při ní pohodlně - v jakémkoliv sedu je vám příjemné
 • naučíte se jí již za 4 večerní sezení, čtěte více o Kurzu

Co říkají účastníci kurzu?

Mám problémy s odpočíváním a zejména proto jsem šel na kurz s Timem. Od kurzu medituji opravdu dvakrát denně a můj odpočinek se změnil. Jsem klidnější a na věci se koukám i z jiného pohledu, navíc mne již neunavuje deficit spánku, který meditace opravdu nahradila. Tim dokáže předat určitý dar klidu, tolerance, vnitřního pokoje i radosti a to se chci i nadále meditací učit a rozvíjet. Jsem moc zvědav na vývoj s postupem času po roce pěti apod.
Reference 1
Václav Beneš
- trenér manažerských dovedností
Hlavní přínosy meditace pro mě jsou: zklidnění mysli, když jsem ve stresu,  relaxace, větší prožitek přítomnosti, větší vyrovnanost (mnohem méně se mě dotýkají negativní věci), vyrovnanější přístup k jídlu, spokojenější vztah s manželem – cholerikem. Jako novopečená maminka medituji při kojení a dobíjím tak baterky, abych se zase naplno mohla věnovat dceři a nebyla unavená.
Reference 2
Lucie Jahodová
- obchodní ředitelka a kojící matka
Pravidelná meditace mi přinesla jednoznačně spoustu pozitivních efektů. Mimo jiné i větší klid, zvýšení odolnosti vůči stresu, zlepšenou schopnost koncetrace, větší nadhled a posílenou imunitu.
Reference 3
Václav Soukop
- pilot Boeingu 737
Sama sebe bych charakterizovala jako analytický, konzervativní typ člověka. Navíc jsem velký skeptik, který očekává v životě spíše negativní věci. Jako většina pracujících maminek žiju neustále v časovém presu, vkoloběhu práce-škola-kroužky-domácnost. K meditaci jsem proto zpočátku přistupovala velmi skepticky. Ale zjistila jsem, že můj život se díky ní opravdu změnil k lepšímu. Od té doby, co medituju potřebuji mnohem méně spánku a přesto se cítím odpočatá a nabitá energií. Navíc mám pocit, že jsem se celkově trošku zklidnila a mnohem lépe se vyrovnávám se stresovými situacemi, které každodenní život přináší. Meditace pro mě znamená chvilku v nabitém programu dne, kdy se celkově zklidním a naslouchám sama sobě.
Reference 4
Olga Zdeňková
- účetní

Přínosy Védské meditace mohou být

 • Odstranění stresu, úzkosti a depresí
 • Zlepšení spánku
 • Optimalizace hmotnosti
 • Normalizace krevního tlaku a cholesterolu
 • Zpomalení stárnutí organizmu
 • Lepší imunita, méně nemocí
 • O 50 % méně návštěv u lékaře
 • Snížení bolesti hlavy
 • Zmírnění alergie a astmatu
 • Více energie při všech činnostech
 • Vyšší pracovní i sportovní výkony
 • Prevence syndromu vyhoření
 • Zvýšení kreativity
 • Rozvoj kapacity mozku a inteligence
 • Rychlejší reakce a postřeh
 • Lepší paměť
 • Snazší učení se novým věcem
 • Nadhled a emoční stabilita
 • Lepší zvládání výzev a vyhrocených situací
 • Větší spokojenost a radost ze života
 • Zlepšení vztahů s blízkými i kolegy

Přijďte na úvodní přednášku!

Co je to stres? Kde se ukládá a proč je zabijákem dnešní doby? A jak nám v jeho odbourání pomáhá právě meditace? Jak probíhá kurz meditace?

Přijďte si poslechnout Tomáše Reinbergra, který vás překvapí spoustou zajímavých vědeckých poznatků a představí vám védskou meditaci.

Sami se tak můžete zdarma a nezávazně rozhodnout, jestli je meditace pro vás to pravé, nebo ne. Těšíme se na vás!

Chci na přednášku

Často vás zajímá

Nevadí. Védskou meditaci se naučíte velmi rychle. Je naprosto přirozená, takže nejsou třeba žádné nadpřirozené schopnosti, jen správná technika a instrukce, které od nás dostanete.
Může se zdát, že 20 minut meditace dvakrát denně je spousta času. Ale rychle se vám vrátí na lepších výkonech v práci, sportu a všude jinde. Čas také získáte na kvalitnějším spánku a méně návštěvách u lékaře. Navíc lze meditovat i třeba v tramvaji při cestě do práce, a využít tak čas, který normálně stejně k ničemu nevyužijete.
Toho se bojí hodně lidí, ale v průběhu kurzu každý pozná, že je to snazší, než si myslel. Stejně jako každá mysl dokáže být hyperaktivní, dokáže se každá i zklidnit. Stačí správná technika a instrukce a meditaci si užijete i vy.
Naučili jsme tuto techniku stovky lidí a všichni měli z meditace užitek. A pokud vám bude připadat, že to nefunguje, budeme se vám věnovat tak dlouho, než se výsledek dostaví.
Ano, kurz je vytvořen tak, abyste mohli po celý život meditovat sami a těšit se z blahodárných účinků. 100 % lidí, kteří kurzem prošli, dokáže samo meditovat.
Účinky se dostavují hned od první meditace. Někdo si jich ale všimne až po nějaké době praxe, často z reakcí a chvály okolí. Někteří ovšem cítí účinek okamžitě, téměř zázračně.
Védská meditace je praktikována již více než 5 000 let a má své kořeny ve staré Védské civilizaci v Indii. Byla slovně předávána nepřerušenou řadou učitelů. Přestože pochází z Indie, neplatí jen pro Indy. Stejně jako se nedá říct, že by teorie relativity platila jen pro Němce, protože Einstein byl Němec.
Ne, jde o mentální techniku, která navozuje stav hlubokého odpočinku v mysli i těle. Z tohoto stavu má užitek každý, nehledě na náboženství, ve které člověk věří nebo nevěří. Technika pochází ze staré Indie, a proto může mít jemnou Indickou příchuť, ale je naprosto nenáboženská.
Ne, tato technika není o kontrole mysli nebo o boji s myšlenkami. Funguje naprosto přirozeně a bez úsilí. Jde o mentální techniku, která automaticky vede mysl i tělo do hlubokého odpočinku bez jakékoli snahy. Není třeba sedět bez hnutí, ani ve zkříženém sedu. Sedíme pohodlně na židli, křesle, gauči a podobně.
Jedinečnost Védské meditace spočívá v mantře, neboli krátkém slovu bez významu, které učitel přidělí každému na míru tak, aby odpovídalo jeho temperamentu. Toto slovíčko si meditátor lehce a bez úsilí opakuje v duchu. Mantra má na mysl automatický zklidňující účinek, který uvede mysl i tělo do stavu hlubokého odpočinku s nulovým úsilím a s příjemným pocitem. Mantry byly předávány po tisíciletí a prověřeny zkouškou času. Technika je jednoduchá, ale má velice silný účinek. Každá mantra je určena danému člověku na míru, proto musí být předána zkušeným učitelem se správnými instrukcemi. Proto také nelze mantru předat písemně či audiovizuálně a svoji osobní mantru byste neměl sdělovat ostatním. Mohlo by to způsobit více škody než užitku.
Ne, nemusíte se vzdát ničeho. Naopak budete mít v životě více energie a vše si můžete užívat lépe.

Partneři: