Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies (viz Podmínky používání). Cookies jsou nutné pro fungování webu. Rozumím

Úvodní přednáška zdarma o stresu a meditaci

Stres je v dnešní době zabijákem číslo jedna. Způsobuje či zhoršuje až 90 % všech nemocí. I když jste jedním z těch šťastných a těšíte se dobrému zdraví, pravděpodobně účinky stresu alespoň občas pociťujete a zbytečně redukují váš potenciál.

Jak získat více energie i radosti ze života? Naučte se stres odbourávat! Přijďte si nezávazně poslechnout více na naši bezplatnou přednášku zdarma, kde vám odborník Tim Mitchell představí spoustu zajímavých poznatků a nabídne účinná řešení. Tim také přiblíží kurz meditace, který se koná ve 4 po sobě jdoucích večerech.

Co se na přednášce dozvíte?

 • Co je to stres? Proč ho dnes za den prožijeme tolik jako před 50 lety za celý týden?
 • Potřebujeme stres ve svém životě ?
 • Jak dokáže meditace stres odstraňovat až 5x účinněji než spánek?
 • Jak Védská Meditace funguje?
 • Odkud Védská Meditace pochází?
 • Co se děje v mysli a těle při meditativním stavu?
 • Proč není meditace to, co si často myslíme?
 • Jak probíhá kurz meditace?
 • Cokoliv, na co se zeptáte!

Kdo přednáší?

Tim Mitchell

Australan, který zasvětil vyučování védské Meditace celý život. Medituje přes 40 let a přednáší po celém světě. Také je odborníkem na ajurvédu a vynikajícím ajurvédským kuchařem.

“Védská Meditace mi pomáhá v průběhu celého mého pestrého života. Dnes je mým největším potěšením tuto techniku učit a vidět ten překvapený a nadšený výraz lidí po první meditaci.”

Více o Timovi

Základní informace o přednášce

 • 1.
  Přednáška trvá přibližně 1,5 hodiny.
 • 2.
  Přednáška je překládána z angličtiny do češtiny
 • 3.
  Naše přednášky i kurzy probíhají většinou v zasedací místnosti Friends Coffee House. Jedná se o příjemné místo přímo v centru Prahy, hned u Václavského náměstí.
Chci na přednášku zdarma

Otázky a odpovědi

Ne, přednáška je samostatná akce s uceleným zajímavým obsahem. Dozvíte se mnoho informací o stresu a meditaci a je jedno, zda se později rozhodnete jít na kurz meditace, nebo ne. Nebude na vás vyvíjen žádný tlak, ani prodejní triky. Přednáška je zdarma a není vybíráno ani dobrovolné vstupné. Zájemcům o kurz meditace ovšem doporučujeme přijít nejprve na tuto přednášku.
Ne, sedíme pohodlně na židlích, není třeba žádné speciální oblečení. Můžete přijít klidně v obleku či kostýmu rovnou z práce.
Ne. Spíše budete vstřebávat informace, než sdílet svůj životní příběh. A dotýkat se někoho už vůbec ne. Nejde o terapii ale o přednášku nabitou zajímavými informacemi.
Nic se neděje, ale poprosíme vás, abyste nám to dali vědět. Usnadníte nám tím organizaci a přehled o volných místech. Děkujeme.
Není, informace dokážete vstřebat i bez nich. Ale pokud si rádi píšete, můžete.
Většinou jde o malou příjemnou skupinu, maximálně 20 lidí. Každý má dost prostoru se na cokoliv zeptat, veřejně či soukromě.
Ne, přednáška je určena pro lidi žijící moderním způsobem života a Védská Meditace není žádným náboženstvím. Můžou ji praktikovat ateisté i věřící v jakékoli náboženství.

Co říkají účastníci kurzu?

Mám problémy s odpočíváním a zejména proto jsem šel na kurz s Timem. Od kurzu medituji opravdu dvakrát denně a můj odpočinek se změnil. Jsem klidnější a na věci se koukám i z jiného pohledu, navíc mne již neunavuje deficit spánku, který meditace opravdu nahradila. Tim dokáže předat určitý dar klidu, tolerance, vnitřního pokoje i radosti a to se chci i nadále meditací učit a rozvíjet. Jsem moc zvědav na vývoj s postupem času po roce pěti apod.
Reference 1
Václav Beneš
- trenér manažerských dovedností
Hlavní přínosy meditace pro mě jsou: zklidnění mysli, když jsem ve stresu,  relaxace, větší prožitek přítomnosti, větší vyrovnanost (mnohem méně se mě dotýkají negativní věci), vyrovnanější přístup k jídlu, spokojenější vztah s manželem – cholerikem. Jako novopečená maminka medituji při kojení a dobíjím tak baterky, abych se zase naplno mohla věnovat dceři a nebyla unavená.
Reference 2
Lucie Jahodová
- obchodní ředitelka a kojící matka
Pravidelná meditace mi přinesla jednoznačně spoustu pozitivních efektů. Mimo jiné i větší klid, zvýšení odolnosti vůči stresu, zlepšenou schopnost koncetrace, větší nadhled a posílenou imunitu.
Reference 3
Václav Soukop
- pilot Boeingu 737
Sama sebe bych charakterizovala jako analytický, konzervativní typ člověka. Navíc jsem velký skeptik, který očekává v životě spíše negativní věci. Jako většina pracujících maminek žiju neustále v časovém presu, vkoloběhu práce-škola-kroužky-domácnost. K meditaci jsem proto zpočátku přistupovala velmi skepticky. Ale zjistila jsem, že můj život se díky ní opravdu změnil k lepšímu. Od té doby, co medituju potřebuji mnohem méně spánku a přesto se cítím odpočatá a nabitá energií. Navíc mám pocit, že jsem se celkově trošku zklidnila a mnohem lépe se vyrovnávám se stresovými situacemi, které každodenní život přináší. Meditace pro mě znamená chvilku v nabitém programu dne, kdy se celkově zklidním a naslouchám sama sobě.
Reference 4
Olga Zdeňková
- účetní